امروز‌ه در میان فناوریهای روز دنیا، تکنولوژی نوینی در زمینه نمایش الکترونیکی دیده می‌شود که کاربرد‌شان اطلاع رسانی دیجیتال می‌باشد. این سامانه‌‌‌های اطلاع رسانی که از آن‌ها به نام نشانه‌ های دیجیتال (Digital Signage ) یاد می‌شود، وظیفه انتقال پیام به مخاطبان را دارند در واقع با استفاده از آن ها پیام‌ها و اطلاعات مورد نظر در قالب عکس، فیلم و یا متن نمایش داده می‌شوند که این تصاویر می‌توانند به صورت متحرک طراحی شوند که این یکی از قابلیت‌هایی است که کمک شایانی در جهت جلب نظر و جذب هرچه بیشتر مشتری می‌کند.

سامانه های اطلاع رسانی دیجیتال شامل طیف گسترده ای از تجهیزات می گردند: نمایشگر های ( LCD،LED، پلاسما ) ؛ پخش کننده های تصویری – صوتی ، ویدئو پروژکتور های تصویری ،پرده های نمایشی و نمایشگرهای لمسی. درواقع سامانه های نشانه های دیجیتالی –بسته به نوع و موردی که استفاده می شوند- ، شامل یک یا چند بخش از تجهیزات مذکور می گردند . علاوه بر تجهیزات مورد اشاره نرم افزارها و تجهیزات شبکه جزو لاینفک این مجموعه به شمار می آیند . در واقع برای تشکیل یک بسته ی کامل سامانه های نشانه های دیجیتال –بنا به نوع استفاده -به یک یا چند نمایشگر ، پروژکتور ، دستگاههای پخش کننده محتوا ، تجهیزات شبکه برای اتصال دستگاههای فوق به یکدیگر ، شبکه اینترنت برای کنترل از راه دور و نرم افزار مدیریت محتوا یا (CMS) برای کنترل و مدیریت محتوای نمایشی نیاز است با رشد فن آوری و افزایش رقابت در تجارت و صنعت و همچنین نیاز به ارائه ی خدمات بهتر ، مسابقه ای برای جلب بازار و نظر مخاطبین در گرفته است ، با توجه به مصرف کم انرژی در این تجهیزات ، قابلیت به روز بودن آنها (داینامیک بودن) تعدد دستگاهها و محتواهای متنوع قابل نمایش ؛استفاده از این سامانه ها ؛ به لحاظ اقتصادی نیز به صرفه بوده و به همین دلیل مورد استقبال عامه ی مصرف کنندگان قرار گرفته اند .

امروزه دیگر مکانهای عمومی بدون سامانه های نمایشی دیجیتالی (Digital signage) قابل تصور نیست و به جزیی از زندگی روزمره ما بدل گشته است. شرکت کانون انفورماتیک که از اولین پیشگامان صنعت تبلیغات و فن آوری اطلاعات بوده و در عرصه های فرهنگی و هنری همیشه یک گام از دیگران پیش تر بوده است ؛ این بار نیز ، همزمان با رشد سامانه های نشانه های دیجیتالی در دنیا اقدام به معرفی این محصول در ایران نمود و به تدریج مفهوم و کارکِرد آن را در مکان های مختلف نهادینه کرد. همچنین با اخذ نمایندگی انحصاری شرکت هیوندایی کُره جنوبی از اولین شرکت هایی بود که نمایشگر های ویژه نشانه های دیجیتال-برند هیوندایی – را به ایران وارد و معرفی کرد و بدین ترتیب همگام با فن آوری های نوین روز به ارائه ی خدمات در زمینه ی سامانه های نشانه های دیجیتالی پرداخت .